News & Events
Інновації в освіті, науці та виробництві
- 23.11.2017
- Posted by: agresearch
- Category: Без рубрики

Сьогодні в НУБіП пройшла І Міжнародна науково-практична відео-онлайн конференція «Інновації в освіті, науці та виробництві». Захід об’єднав учасників не лише з різних регіонів України, а й з різних країн та континентів -спікерами конференції були науковці з України, Угорщини, Канади. Незважаючи на відстань та різницю у часі, вони зібралися біля моніторів, щоб обговорити питання інновацій в агробізнесі та освіті.
Першим доповідачем конференції був Ярослав Бойко, кандидат сільськогосподарських наук, СЕО AgriLab — компанії, яка має досвід реалізації інноваційних рішень і у виробництві, і в освіті. Ярослав Бойко розповів учасникам конференції про нові тенденції у сфері агробізнесу та ефективність різних технологій точного землеробства: «Поєднання особливостей технологічного циклу розвитку рослин та інформаційних технологій з метою підвищення ефективності використання ресурсів дало початок розвитку точному землеробству. Зокрема, в Україні використовується велика кількість різних елементів точного землеробства — від автопілотування до систем дистанційного спостереження за розвитком рослин. Але щоб очікування аграріїв відповідали дійсності, впроваджувати точне землеробство необхідно системно. І одне з найбільш гострих питань, яке треба для цього вирішити, — кадрове забезпечення. В Україні нема жодного університету, жодної кафедри, яка б готувала фахівців з точного землеробства. І як наслідок — на місцях, у господарствах нема кому впроваджувати та підтримувати інноваційні рішення».
Разом з тим, зацікавленість агровиробників у технологіях точного землеробства — зростає. На сьогодні компанія AgriLab має більше 200 клієнтів, яким провела дослідження більше 750 тис. га поля. «Якщо проаналізувати кінцеві результати від впровадження технологій точного землеробства , то можна говорити про такі цифри: аналіз грунту підвищує ефективність використання ресурсів від 10 до 27%, діагностика азотного живлення, що використовує дані супутникового моніторингу та портативних лабораторій, дозволяє збільшити врожайність на 12%. Змінна норма висіву — коли у різних частинах поля висіваються різні норми насіння залежно від потенціалу поля та його властивостей: на більш родючих ділянках висівається більше насіння — дає зростання врожайності кукурудзи від 5% і вище».
Також Ярослав Бойко представив учасникам конференції інноваційний навчальний проект AgriStart, створений за ініціативою компанії AgriLab на базі НУБіП. Його мета — відкрити студентам доступ до сучасних інноваційних технологій та найкращих світових агрономічних рішень, щоб потім, отримавши в університеті не лише теоретичні знання, а й практичні навики, вони сміливо впроваджували точне землеробство у господарствах, підвищуючи ефективність та прибутковість вітчизняних виробників.